Plastic tassen
Wij hebben geen verbod nodig
Bij Pearls and Roses willen we graag bijdragen aan alternatieven die het gebruik van plastic tassen en verpakkingen te verminderen.
Daarom maken wij zoveel mogelijk totes, tassen en andere gebruiksartikelen van textiel, papier en plastic dat afkomstig is van restpartijen, donaties, vlooienmarkten en kringloopwinkels.
We gebruiken soms nieuwe materialen, maar ik probereer dit zoveel mogelijk te beperken. En hergebruik ik waar mogelijk oude dozen, zakjes en inpakpapier. Helaas kan dat niet met alles, maar ik doe mijn best.
Verbod op gratis plastic tasjes per 1 januari 2016
Elk jaar belanden er wereldwijd meer dan 8 miljard plastic tasjes in de natuur, waarvan ruim 7 miljard bedoeld waren voor eenmalig gebruik. Dit is schadelijk voor mens en milieu (European Commission, 2015).
Om deze reden heeft de Europese Unie in april 2015 een richtlijn aangenomen die lidstaten verplicht maatregelen te nemen om het gebruik van plastic tasjes te beperken. Het doel van deze maatregelen is het gedrag van zowel winkeliers als consumenten te veranderen: winkeliers moeten klanten erop wijzen dat zij voor een plastic tas moeten betalen, en consumenten worden gestimuleerd een eigen tas mee te nemen.
Verkoop van plastic draagtassen via webwinkels
Webwinkels zijn verplicht om duidelijk de totale prijs en eventuele bijkomende kosten van een product te vermelden, inclusief eventuele toeslagen (Consumentenautoriteit, 2025).
De prijs van een plastic tas moet dus duidelijk zichtbaar zijn. Omdat de tas geen onderdeel van het product is, moet de consument expliciet kunnen aangeven of hij hiervan gebruik wil maken. Dit kan bijvoorbeeld via het opmerkingenveld tijdens bestelproces dit aan te geven.
Deze tekst is herschreven door een AI-model en is bedoeld voor informatieve doeleinden.