Per meter

Artikel 33 Van 87

Kant | Ecru & blauw | 03.5 cm - 35 mm breed | Vintage Frans kantband – katoen/linnen mix (ca. 1940–1955) met prachtig blauw bloemmotief

Artikelnummer: Kant frans 002
€ 3,75
Voorraad 6 stuks

Dit mooie vintage kantband uit Frankrijk heeft een elegant open patroon met kleine picots langs de rand. Het kant heeft een verfijnde uitstraling en een zachte natuurlijke kleur, typisch voor mid-20e-eeuws textiel. De combinatie van katoen en linnen geeft het kant een mooie balans tussen stevigheid en soepelheid, waardoor het zowel decoratief als praktisch te gebruiken is.

Het kant is machinaal vervaardigd in de stijl van traditioneel kloskant, waardoor het de uitstraling heeft van klassiek handwerk maar met een zeer gelijkmatige structuur. Dit type kantband werd veel gebruikt in kleding en huishoudtextiel in de jaren veertig en vijftig.

Een kleine extra aanwijzing voor het oorspronkelijke gebruik is het patroon met de fijne picots. Dit soort kant werd vaak toegepast voor:

  • blouses
  • onderjurken
  • tafellinnen
  • lingerie

Daardoor is het vandaag de dag ook perfect voor restauratie van vintage kleding, naai- en handwerkprojecten, slow fashion, of als decoratief detail op textiel.

De kwaliteit van het garen is mooi en stevig, wat kenmerkend is voor oudere Europese kantproductie. Dankzij de katoen-linnen mix heeft het kant bovendien een natuurlijke uitstraling die goed past bij zowel vintage als moderne ontwerpen.

Een charmant stukje Frans vintage kant dat perfect is voor liefhebbers van textiel, naaiwerk en authentieke materialen.

Specificatie Omschrijving
Afmeting in meters (= per stuk) 1 meter
Land van herkomst Frankrijk
Materiaal Linnen en katoen
Staat Zeer goed
Wasvoorschrift t/m 40°C
Overzicht
© 2015 - 2026 Pearls and Roses | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel