Borduren | Boeken | DMC - Overzicht Bibliotheque D.M.C.
Hier vind je de door DMC uitgegeven publicaties in de serie.
De boeken die bij Pearls and Roses te koop zijn vind je hier:
Borduren | Boeken | DMC Borduurboeken - Bibliotheque D.M.C. | Pearls and Roses
Borduren | Boeken | DMC (landenboekjes) - Bibliotheque D.M.C.
Therese Dillmont en de medewerkers van DMC brachten een collectie uit van authentieke handwerken uit verschillende landen.
Deze serie patroonboekjes zijn vanaf begin 1900 uitgebracht.
Handwerk zonder Grenzen 4/1996 besteedt een uitgebreid artikel aan deze boekjes met mooie kleuren foto's. Daarin valt te lezen dat de gemaakte serie landenboekjes belangrijker zijn dan men denkt. In deze boekjes staan uitsluitend nageborduurde randen, motieven en vlakvullingen, dus niet verwerkt in een werkstuk. Door het naborduren op nieuwe stoffen en met andere materialen is het typische volkskarakter deels verloren gegaan. Omdat de orginele werkstukken niet zijn afgebeeld, is het getoonde borduurwerk neutraal. Daardoor heeft iedereen de volledige vrijheid de patronen naar eigen idee te verwerken. De oude landenboekjes zie je niet veel meer te koop, ze zijn dus bijzonder zeldzaam aan het worden. Bij Pearls and Roses vind je de boekjes die ik nog van de papierbak heb weten te redden. Uniek en uitermate bijzonder.
De boekjes die verschenen zijn in de serie Bibliotheqe D.M.C. ontworpen door Dollfus-Mieg & Cie, staan u hieronder, alsmede de boekjes die u kunt bestellen.
ARTIKEL
VOORBEELD
VOORBEELD
VOORBEELD
VOORBEELD
VOORBEELD
VOORBEELD
VOORBEELD
VERKOCHT
VERKOCHT
VERKOCHT
Franstalig
VERKOCHT
VERKOCHT
VERKOCHT
VERKOCHT
VERKOCHT
ANTIEK
VERKOCHT
VERKOCHT
VERKOCHT